Son Güncelleme: 30/03/2020

Kullanıcı Sözleşmesi

Giriş

Web sitesini kullanarak Kullanım Şartı’nı kabul ettiğinizi ve bunlara tabii olduğunuzu kabul etmiş olursunuz. Web sitesinden veya içeriğinden memnun olmamanız halinde siteyi kullanmamayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca, Web Sitesi’nden belirli hizmetlere eriştiğinizde, bu tür hizmetler için geçerli ek kurallara tabi olacağınızı da kabul etmiş olmaktasınız.

Bu Kullanım Şartları’nın Türkçe’den başka bir dilde yazılan herhangi bir nüshası kolaylık sağlamak amacıyla temin edilmiş olup bu nüshalar arasında herhangi bir ihtilaf olması halinde Türkçe dilinde yazılı olan nüshanın geçerli olacağını anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

 1.   HizmetlerBatı Noktası, Kullanıcılar’ın websitesi üzerinden İngilizce öğrenim paketlerine kayıt olarak Skype vb. telekomünikasyon uygulamaları aracılığı ile ders aldıkları ve bu derslere ait yazılı, görsel, işitsel dokümanlara erişebildikleri bir çevrimiçi eğitim platformudur. Batı Noktası bu hizmetleri websitesi üzerinden, üçüncü iletişim uygulamaları aracılığı ile sağlamakta ve eğitim paketleri, online kurslar, kitaplar ve dökümanlar satarak gelir modelini sürdürmektedir.
 2. Kullanıcı HesabıBatı Noktası’nın bu hizmetlerinden faydalanmak için Web Sitesi’nde belirtilen iletişim kanalları ile Batı Noktası’na ulaşmanız gerekli ve yeterlidir. Bunun dışında bir abonelik veya hesap oluşturma işlemi gerekmemektedir.Batı Noktası, Web Sitesi üzerinden iletişim amaçlı paylaştığı e-mail, telefon ve iletişim formu kanallarının güncel ve kullanılabilir olduğunu taahhüt eder.
 3. Ek SözleşmelerSizin Hizmetler’i kullanımınız ile ilgili olarak gönderdiğiniz tüm kişisel bilgiler, Batı Noktası’nın [#] adresinde bulunan ve referans yoluyla bu Şartlara dâhil edilen Kişisel Veri Politikasına tabidir.Buna ek olarak, (aşağıda tanımlanan şekilde) Eğitmen olmanız durumunda, ayrıca İş Ortağı Sözleşmesi adresinde bulunan ve referans yoluyla bu Şartlara dâhil edilen İş Ortağı Sözleşmesi’ne tabi olursunuz. Kurumsal müşteriyseniz, Batı Noktası ile aranızdaki şartlar Kurumsal Satış Sözleşmesi’nde düzenlenir.
 4. GenelMuhtelif zamanlarda, Batı Noktası, bu şartları, uygulamayı açıklığı kavuşturmak veya yeni özellikler eklemek nedenleriyle veya farklı ve yeni uygulamalar sunmak amacıyla güncelleyebilir ve dilediği zaman bu Şartlarda tadil ve/veya değişiklik yapma hakkını tamamen kendi takdirine bağlı olarak saklı tutar. Bu Şartlarda herhangi bir önemli değişiklik yapılırsa, Batı Noktası ile paylaşmış olduğunuz e-posta adresinize e-posta ile bildirimde bulunmak ya da web sitemiz üzerinden bir bildiri yayınlamak suretiyle bilgilendirilirsiniz. Değişiklikler, aksi belirtilmediği takdirde yayınlandıkları günden itibaren yürürlüğe girer.Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Sizin hizmetleri kullanmayı sürdürmeniz, değişikliklerin sizin tarafınızdan zımnen kabul edildiği anlamına gelir. Değiştirilmiş Şartlar önceki tüm Şartları yürürlükten kaldırıp bunların yerini alacağı için Şartlar’ın en güncel halinden haberdar olduğunuzdan emin olmak üzere Hizmetleri düzenli aralıklarla kontrol etmelisiniz.Batı Noktası, Hizmetleri herhangi bir zamanda değiştirebilir veya kullanımdan kaldırabilir.Sizin Hizmetler ile alakalı Tüm kullanım, erişim ve diğer faaliyetleriniz, telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet kullanımına ve gizlilik ve kişisel kimliğe ilişkin yasalar da dâhil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla tüm geçerli kanun ve düzenlemelere uygun olmalıdır.
 5. SorumlulukBatı Noktası, siz kullanıcıları ile arasında kurduğu hukuki ilişkinin vekâlet sözleşmesi nitelikleri taşıdığını kabul eder. Bu kapsamda, bir sonuç taahhüdü üstlenmemekteyiz. Web sitemizde yer alan 30 gün içinde para iadesi, 3 ay içinde öğretme garantisi ve 7/24 İngilizce erişim imkânı; ortalama veriler göz önüne alınarak hesaplanmış olup kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu ibareler sonuç taahhüdü olarak değerlendirilmemelidir.
 6. Genel Sorumluluk ReddiHizmetler, size doğrudan ya da Kurslar ve Eğitmenler üzerinden üçüncü taraf platformların (“Üçüncü Taraf Platformlar”) bağlantılarına erişim sağlamak suretiyle verebilir. Batı Noktası, bu üçüncü taraf platformların hiçbirini onaylamaz ve bunları herhangi bir şekilde kontrol etmez. Buna bağlı olarak, Batı Noktası, Üçüncü Taraf Platformlar ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Bir Üçüncü Taraf Platforma erişimin uygun olup olmadığını belirlemek ve bu gibi Üçüncü Taraf Platformlarda kişisel bilgilerinizi ve gizliliğinizi korumak için gereken adımları atmanız gerekir. Üçüncü Taraf Platformlar’ın yetersizliği, aksaklığı, bozukluğu gibi sebeplerden yaşanabilecek gecikme ve sorunlardan Batı Noktası olarak sorumlu değiliz ve olmayacağız.
 7. DavranışHizmetlere yalnızca meşru amaçlarla erişebilirsiniz. Hizmetlerin kullanımına ilişkin tüm yasaları, kuralları ve düzenlemeleri bilmek ve bunlara uymaktan tamamen siz sorumlusunuz. Siz ve herhangi bir Eğitmen veya Hizmetlerin diğer Kullanıcıları arasındaki tüm görüşmeler ve iletişime ilişkin her türlü risk size aittir.
 8. Eğitim Alanların YükümlülükleriEğitim Alan olarak şunları ifade, garanti ve taahhüt edersiniz:
 1. Hizmetleri kullanımınız kapsamında yaptığınız eylemlerden sorumlu olacağınızın bilincinde, makul sorumluluk sınırları çerçevesinde hareket edeceksiniz.
 2. Herhangi bir uygunsuz, saldırgan, ırkçı, nefret dolu, cinsiyetçi, pornografik, yanlış, yanıltıcı, hatalı, ihlal edici, hakaret veya iftira niteliğinde içerik veya bilgi yayınlamayacaksınız veya temin etmeyeceksiniz.
 3. Bu Şartlar veya ilgili Eğitmen tarafından uygulanabilir olduğu şeklinde izin verildiği haller haricinde Şirket İçeriğini, Hizmetler veya Kursları ya da Gönderilen İçeriği kopyalama, tadil etme, üzerinde ters mühendislik uygulama, çoğaltma, dağıtma, yansıtma yoluyla üçüncü kişilere gösterim, halka gösterim, halka açık performans, halka iletme, türev çalışmalar oluşturma, tahrif etme, tahrip etme, hackleme, üzerinde oynama yapma veya diğer yollarla kullanmanız ve bunlardan diğer şekillerde yararlanmanız yasaktır.
 4. Başka bir kişinin kimliğine bürünmeyeceksiniz.
 5. Hizmetlere veya bunlarla ilgili diğer işleyişlere ait hiçbir donanım, yazılım veya hiçbir haberleşme teçhizatının içine bunlara zarar vermek üzere tasarlanan veya bunların işleyişlerini gasp etmesi mümkün olan virüs, solucan yazılım, casus yazılım veya başka bir bilgisayar kodu, dosya ya da program sokmayacaksınız; Hizmetlere erişmek için bir internet sitesinden veri kopyalayan bir program, web gezgini, robot kullanımı veya herhangi başka türden otomatikleştirilmiş yolları kullanmayacaksınız.
 6. Herhangi Eğitmenden veya başka bir Eğitim Alandan kişisel bilgilerini talep etmeyeceksiniz.

Eğitim Alanlar, Batı Noktası’nın iş ortağı olan Eğitmenlerin; Batı Noktası’ndaki Hesaplarını sonlandırıp aktif olmayan bir duruma geçebileceklerini kabul ederler. Batı Noktası, Eğitim Alanlara Eğitmen hazır bulundurmayı garanti etmez ve Eğitmen hazır bulundurmaya ilişkin hiçbir sorundan ötürü sorumlu tutulmayacaktır.

           9.  İçerik, Lisanslar ve İzinler

Tüm yazılım, teknoloji, tasarımlar, materyal, bilgi, iletişim, metin, grafik, bağlantılar, elektronik sanat, animasyonlar, çizimler, sanat eserleri, ses klipleri, video klipler, fotoğraflar, görüntüler, incelemeler, fikirler ve diğer veri ya da telif hakkı olabilecek materyal veya içerik, bunların seçimi ve düzenlemeleri de dâhil olmak üzere “İçerik” olarak kabul edilir.

Batı Noktası Size Hizmetler ile bağlantılı yazılım, ürün ve site dâhil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın İçerik sağladığında, bunlar “Şirket İçeriği” olarak kabul edilir. İçerik, onu sağlayan kişi veya kuruluşun (veya onlara bağlı ve/veya üçüncü taraf sağlayıcılar ve tedarikçiler) özel mülkiyetinde kalır ve herhangi bir sınırlama olmaksızın, Türk telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet yasaları uyarınca korunmaktadır.

Batı Noktası bu vesileyle Size (bir Kullanıcı olarak) tüm gerekli ücretleri ödemiş olmanız ya da adınıza ödenmiş olması koşuluyla, Gönderilen İçerik ve Şirket İçeriğini Hizmetler üzerinden bu Hükümler ve belirli Kurslar ve Hizmetler ile ilgili şartlar ve kısıtlamalar dâhilinde yalnızca kişisel, ticari olmayan, eğitim amaçlı olarak kullanmak ve onlara erişebilmek için sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans vermektedir. Diğer tüm kullanımlar Batı Noktası’nın açık yazılı izni olmadıkça kesinlikle yasaktır. Bunun için Size açıkça izin verilmediği sürece, herhangi bir Gönderilen İçerik veya Şirket İçeriğini çoğaltma, yeniden dağıtma, iletme, atama, satma, yayınlama, kiralama, paylaşma, ödünç verme, değiştirme, adapte etme, düzenleme, türevi çalışmalar oluşturma ya da lisansını verme veya başka türlü devretmeniz yasaktır. Gönderilen İçerik ve Şirket İçeriği için size lisans verilir; bunlar Size satılmaz. Eğitmenler Size Hizmetler yoluyla eriştiğiniz veya edindiğiniz Gönderilen İçerik için lisans izni veremez ve bu gibi doğrudan lisanslar geçersiz sayılacak ve bu Koşulların ihlaline yol açacaktır.

Yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, yukarıda belirtildiği şekilde erişim ve kullanım izni verdilen Gönderilen İçeriğin ve Şirket İçeriğinin erişim ve kullanım lisansını geri alma hakkını Batı Noktası her zaman saklı tutar.

Batı Noktası, içerik ve bilgiye ilişkin telif hakkı, gizlilik, iftira ve diğer konulardaki tüm yasalara saygılıdır ve bu yasaların ihlaline müsamaha göstermeyecektir. Yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, Batı Noktası gönderilen içeriği denetlememekte olup gönderilen içeriğin tarafınızdan kullanımına ilişkin tüm riskler size aittir ve Batı Noktası’nın bu gibi kullanımla ilgili herhangi bir yükümlülüğü olmayacaktır. Özellikle de, hizmetler üzerinde veya hizmetler yoluyla, gönderilen içeriğin herhangi bir incelemesi, yayını veya görüntüsü, söz konusu gönderilen içeriğin telif hakkı, gizlilik ve diğer kanunları hiçbir şekilde ihlal etmediğine veya belli bir amaca uygun ya da hatasız ve yararlı olduğuna dair bir beyan veya onay teşkil etmeyecektir.

Size ait Gönderilen İçeriğin yasaları veya mevzuatı ihlal ettiğini veya yanlış olduğunu ya da bir üçüncü taraf için herhangi bir risk teşkil ettiğini düşünüyorsanız durumu düzeltmek için gerekli gördüğünüz adımları atmak Sizin sorumluluğunuzdadır. Üçüncü taraflarca Gönderilen İçerik ya da herhangi bir Şirket İçeriğinin telif hakkı yasaları dâhil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir yasa ve yönetmeliği ihlal ettiğini düşünüyorsanız bu durumu [email protected] adresinden Batı Noktası’na bildirmeniz gerekir.

Bu Şartlarda açıkça belirtilmeyen tüm haklar, İçerik sahiplerinde kalacak ve bu Şartlar herhangi bir zımni lisans tahsis etmeyecektir.

10.  Fiyatlandırma, Ödeme ve Tüketici Hukuku’na Uyum

1. Fiyatlandırma.

Batı Noktası Kurslarının fiyatlandırılması Kullanıcılar bakımından sitede yayımlanan güncel tutarlara göre yapılır. Toplu alımlar ve kurumsal satışlar bakımından  İş Ortağı Sözleşmesi’nde veya Kurumsal Satış Sözleşmesi’nde ortaya konulan şartlar gereğince kararlaştırılır.

2. Ödeme.

Tüm ödemeler Batı Noktası’na yapılır. Batı Noktası bir Sarıtaş Danışmanlık & Eğitim Rehberliği markasıdır.

3. Tüketici Hukuku Bildirimi

Batı Noktası’nın sunmakta olduğu hizmetlerden yararlanan sizler, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun uyarınca tüketici sıfatı taşımaktasınız ve Batı Noktası ile aranızda kurulan Sözleşmeler de tüketici işlemi olarak değerlendirilmektedir.

11.  Ticari Markalar

Batı Noktası’nın sunduğu hizmetler aracılığıyla veya herhangi bir Şirket İçeriğinde kullanılan ve gösterilen ticari markalar, hizmet markaları ve logolar (“Ticari Markalar”), Batı Noktası’nın veya Tedarikçilerinin veya üçüncü tarafların tescilli veya tescilsiz ticari markaları olup Türk ticari marka yasaları uyarınca koruma altındadır. Tüm hakları saklıdır ve Ticari Markalar üzerinde değişiklik yapılamaz, bu markalar kapatılamaz veya Batı Noktası’nın önceden onayı olmadan bu markalara bağlantı verilemez.

12.  Garanti Sorumluluk Reddi

Hizmetlerde veya hizmetlerin kullanımı aracılığıyla kullanıma sunulan hizmetler, şirket içeriği, gönderilen içerikler, kurslar ve tüm diğer materyaller “olduğu gibi” ve doğrudan veya dolaylı hiçbir türden garanti olmaksızın sunulmaktadır. Geçerli kanun uyarınca izin verilebilir olan en son dereceye kadar, Batı Noktası ve onun iştirakleri, lisans verenleri, tedarikçileri, reklamcıları, sponsorları ve görevlileri zapta karşı teminat, ihlal etmeme, hatasızlık, pazarlanabilirlik ve belli bir amaca uygunluk garantileri de dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla doğrudan veya dolaylı bütün garantileri ve ticaret anlaşmaları esnasında, icra esnasında veya ticari örften doğabilecek tüm garantileri tekzip eder. Batı Noktası ve iştirakleri, lisans verenleri, tedarikçileri, reklamcıları, sponsorları ve görevlileri hizmetleri kullanımınızın kesintisiz, hatasız veya güvenli olacağını, kusurların düzeltileceğini veya hizmetlerin, gönderilerin, içinde hizmetlerin bulunduğu sunucuların veya üçüncü taraf platformlarda kullanıma sunulan hizmetlerin virüs veya diğer zararlı bileşenlerden yoksun olduğunu garanti etmez. Batı Noktası ve iştirakleri, lisans verenleri, tedarikçileri, reklamcıları, sponsorları, görevlileri, üyeleri veya ziyaretçilerinin hizmetler ya da üçüncü taraf platformlar kullanılarak ya da başka bir biçimde belirtilmiş olan hiçbir fikri, tavsiyesi veya ifadesi bir garanti oluşturmayacaktır. Üçüncü taraf platformlarında sunulan hizmetler dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm hizmetleri kullanımınızdan doğabilecek riskler tamamen size aittir.

13.  Sorumluluğun Sınırlandırılması

Hizmetler veya herhangi bir üçüncü taraf platform aracılığıyla erişilebilir ve kullanılabilir olan, üçüncü taraf platformlarda kullanıma hazır bulunan tüm materyaller dâhil olmak üzere, gönderiler, bağlı web siteleri veya kodlar, satın alınan ürünler veya hizmetler dâhil hizmetler ve/veya malzemelerden kaynaklanan veya bunlarla herhangi bir şekilde ilişkili olan hiçbir sözleşme, ihmalkarlık, kusursuz sorumluluk veya diğer kuramlar gereğince Batı Noktası veya alt kuruluşları, iştirakleri, lisans verenleri, tedarikçileri, reklamcıları, sponsorları ve görevlilerinden hiçbirisi veya Batı Noktası’nın veya onların yöneticileri, yetkilileri, çalışanları, danışmanları, görevlileri veya diğer temsilcileri dolaylı, rastlantısal, risk sebebiyle oluşan, özel, cezai, cezalandırıcı veya diğer türlü (iş kaybı tazminatı, veri kaybı tazminatı veya kar mahrumiyeti tazminatları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın) tazminatlardan sorumlu ve yükümlü değildir. Batı Noktası’na karşı sözleşme ya da tazminat yükümlülüğüne göre (herhangi bir sınırlama olmaksızın ihmalkarlık dahil olmak üzere) veya diğer şekilde belirtilen, tüm zararlar, kayıplar ve yasal nedenlere karşı tek ve yegane mesuliyet en fazla, Batı Noktası’na ödenmiş olan kurs tutarı olacaktır. Siz ve Batı Noktası veya Batı Noktası’nın bir temsilcisi arasında geçen hiçbir türden iletişim, bu şartnamenin hükümleri altında belirtilen herhangi bir mesuliyet sınırlamasından bir feragat oluşturmaz veya şartlarda açıkça belirtilmemiş olan ek bir garanti oluşturmaz. Çoklu iddialar, işbu şartnamede belirtilen maddi tazminatların limitini artırmayacaktır. Bu kullanım şartlarındaki tazminat istisnalarının, herhangi bir yasal çözüm yolunun asli amacına ulaşamadığı takdirde dahi geçerli olacağını kabul edersiniz.

1. Hatalar.

Bir Üçüncü Taraf Platformda sağlanan Hizmetlerin hatalar veya yanlışlıklar ya da bu Şartları ihlal eden bilgi veya malzemeler barındırabilmesi olasılığı mevcuttur. Buna ek olarak, herhangi bir Üçüncü Taraf Platformda kullanıma hazır bulunan Hizmetler üzerinde üçüncü taraflarca yetkisiz değişiklikler yapılabilmesi gibi bir olasılık da mevcuttur. Batı Noktası, Üçüncü Taraf Platformlardaki Hizmetlerin bütünlüğünü temin etmeye çalışsa da, Hizmetlerin tamlığı veya kusursuzluğuna ilişkin bir garanti vermez.  Hizmetlerin tamlığı ya da kusursuzluğunun sorgulandığı bir durum ortaya çıkması halinde, Batı Noktası’na sizlerle paylaşılan iletişim kanalları aracılığı ile ulaşmanız gerekmektedir.

2.Sistem Kesintileri.

Batı Noktası, bakım ve diğer amaçlar doğrultusunda Hizmetler için düzenli aralıklarla sistem aksama süreleri planlar. Buna ek olarak planlanmamış sistem kesintileri de meydana gelebilir. Siz şunlar için Batı Noktası’nın hiçbir sorumluluğu olmadığını ve mesuliyet üstlenmediğini kabul edersiniz: (a) Üçüncü Taraf Platformlardakiler dâhil Hizmetlerin kullanıma hazır bulunmama durumu; (b) bu tarz sistem kesintilerinden kaynaklanan her tür malzeme, veri, işlem veya başka herhangi bir bilgi veya malzemelerin kaybı; (c) bu tarz sistem kesintilerinden kaynaklanan gecikme, veri, işlem veya başka herhangi bir bilgi veya malzemelerin yanlış isme gönderimi ya da gönderilememesi veya (d) Hizmetleri barındıran sunucular veya şirketler, internet servis sağlayıcıları, Üçüncü Taraf Platformlar veya internet tesisleri ve ağları dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm üçüncü taraflardan kaynaklan kesintiler.

14.  Tazminat

Burada belirtilen herhangi bir beyan veya garanti ihlalinden doğan veya bunun neden olduğu makul avukatlık ücretleri ve ilgili maliyet ve giderleri dâhil olmak üzere tüm makul öngörülebilir zarar, masraf, tazminat, maliyet, iddia ve taleplere karşı Batı Noktası ve ortakları, görevlileri, yöneticileri, acenteleri, iş ortakları, çalışanları, lisans verenleri, temsilcileri ve üçüncü taraf sağlayıcıları sorumlu tutmayacak ve bu kalemleri tazmin edeceksiniz. Bu kapsamda Batı Noktası, Sizin tarafınızdan tazminata tabi başka herhangi bir konunun savunması ve yürütmesini, masrafları kendisine ait olacak şekilde münhasıran üstlenme hakkını saklı tutar ve böyle bir durumda, bu gibi bir savunma ile makul olarak tamamen iş birliği yapmayı ve mevcut herhangi bir savunmayı ileri sürmeyi kabul etmiş olursunuz.

15.  Fesih

Batı Noktası; (a) Gönderilen İçerik, Şirket İçeriği, Kurslar veya herhangi bir Hizmeti ve (b) Hizmetlerine veya satın aldığınız eğitimlere erişiminizi sonlandırma, askıya alma, değiştirme hakkını kendi takdirine bağlı olarak saklı tutar.

Bu Koşulların veya muhtelif zamanlarda yayınlanan yürürlükteki ilkelerin herhangi birine uymaz veya bunları ihlal ederseniz Batı Noktası, önceden haber vermeksizin size derhal dava açabilir. Bu bölüm uyarınca dava açılması durumunda Batı Noktası’nın, satın almış olabileceğiniz Kursların ve Hesabınızla ilişkili Hizmetlerimizin kullanımına ilişkin Size karşı herhangi bir sorumluluğu yoktur. Böyle bir ihlal söz konusu olduğunda, satın almış olabileceğiniz Kurslar dâhil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Hizmetlere ilişkin erişim kaybınızın hiçbir koşul altında telafisini veya geri ödemesini almayacağınızı anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Hizmetleri kullanımınızı dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Bunu Hizmetlere giriş yapmayı bırakarak gerçekleştirebilirsiniz. Sizin Hesabınız veya Gönderilen İçeriklerinizi geçerli kanunlar tarafından gerekli görülebilecek olan zaman diliminin ötesinde saklamak ile ilgili hiçbir yükümlülüğümüz yoktur. Fesih üzerine, Hizmetler ve İçeriğin tüm kullanımına son vermeniz gerekir.

16.  Elektronik Bildirimler

Batı Noktası bir güvenlik sistemi ihlalinden haberdar olursa Hizmetler üzerinden bir bildirim yayınlamak veya Size bir e-posta göndermek suretiyle Sizi elektronik olarak bilgilendirmeye çalışabilir. Bu bildirimi yazılı bir şekilde almak gibi yasal bir hakka sahip olabilirsiniz. Bir güvenlik ihlali hakkında ücretsiz yazılı bildirim almak (veya elektronik bildirim almaya verdiğiniz onayı geri çekmek) için size gönderilen mailin en altındaki “abonelikten çık” butonuna tıklamanız yeterlidir. E-postayı gönderen tarafa e-posta adresinin geçersiz olduğu yönünde bir bildirim yapılmaması halinde bildirim, e-posta gönderildikten 24 saat sonra yerine ulaştırılmış olarak kabul edilecektir. Alternatif olarak, Batı Noktası, Hizmetlerden herhangi birini kullanırken Sizin sağlamış olduğunuz bir adres var ise bu adrese posta göndermek suretiyle de Size yasal bildirim gönderebilir. Bu durumda, bildirim postalama tarihinden üç gün sonra elinize ulaştırılmış olarak kabul edilecektir.

17. Çeşitli Hükümler

1.Sözleşmenin Bütünlüğü.

Bu Şartlar ve yayınlanmış olan size uygulanabilir politikalar, konu ile ilgili olarak taraflar arasındaki anlaşmanın bütününü oluşturmakta olup bu konu ile ilgili olarak taraflar arasında önceki tüm yazılı veya sözlü anlaşmaların yerini alır.

2.Bölünebilirlik.

Bu Şartların herhangi bir hükmünün yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu anlaşılırsa bu hükmün bu Şartlardan ayrılabilir olduğu varsayılacak ve bu Şartlardaki diğer hükümlerin geçerliliği ve uygulanabilirliği etkilenmeyecektir.

3.Feragat.

Bu Şartların bir hükmünden, sadece bu hükümden yararlanma hakkı olan tarafça yapılan bir yazılı tebligat ile feragat edilebilir. Batı Noktası’nın bu Şartlardaki herhangi bir hakkı veya hükmü uygulamaması veya yerine getirmemesi, bu hak veya hükmün feragatini teşkil etmez.

4.Bildirim.

Şartlar kapsamında yapılacak tüm bildirimler ve diğer iletişim yazılı olacak ve faks, ücreti ödenmiş taahhütlü veya iadeli taahhütlü posta veya elektronik posta yoluyla olacaktır.

5.Acente Olmama.

Bu Şartlardaki hiçbir şey; taraflardan birinin diğer tarafın ortağı, ortak girişimi, acentesi, yasal temsilcisi, işvereni, müteahhidi veya çalışanı tayin edilmesi olarak yorumlanmayacaktır. Batı Noktası’nın ya da bu Şartlara uymayı kabul eden başka bir tarafın, bu sözleşmede izin verildiği veya etkilenen tarafça yazılı olarak yetkilendirildiği durumlar haricinde, başka bir taraf için bağlayıcı olacak herhangi bir ifade, beyan veya taahhütte bulunma veya herhangi bir işlem yapma yetkisi olmayacak ve kendisini herhangi bir üçüncü tarafa bu gibi bir yetkisi olduğu şeklinde takdim etmeyecektir.

6.Geçerli Kanunlar.

Bu Şartlar ve Sizin bu Hizmetleri kullanımınız başka bir yargı yetkisine ait yasaların uygulanmasını gerektirecek seçim veya ihtilaflar hesaba Türk maddi hukukunun hükmüne tabi olacaktır ve Türkiye’de yapılmış ve kabul edilmiş sayılacaktır.

7. Kişisel Verilerin Korunması

Kişisel verilerin korunması, gizlilik ve çerezlerin yönetimine dair konularda Batı Noktası’nın ilgili politikası geçerli olacaktır.

18. Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme kapsamında ortaya çıkacak olan uyuşmazlıklar Türk kanunlarına göre çözümlenecek olup, Türk mahkemelerinin münhasır yargı yetkisi bulunacaktır. Uyuşmazlık çözümleri bakımından İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktır.